Motywem tegorocznej edycji XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” jest CZAS, który nieuchronnie ucieka, ale także „czas”, który spędzamy relaksując się przy poezji i książkach. Dlatego właśnie zegary dominowały w dekoracji podczas eliminacji szkolnych tego konkursu,  które zostały zorganizowane 23.01.2019 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

W Komisji Konkursowej zasiadły: dyrektor szkoły  - Beata Jankiewicz oraz polonistki: Monika Bytnar – Gołembiowska, Bronisława Czapla oraz Małgorzata Januś.

W  tegorocznych eliminacjach, w kategorii „młodsi” (uczniowie z klas IV – VI SP) jury wysłuchało 14 recytacji, a nominację do eliminacji gminnych otrzymały:

I miejsce       Julia Drohomirecka (kl. VI a)
II miejsce       Kornelia Łabędzka (kl. VI a)
III miejsce      Kacper Młynarski  (kl. VI a)

wyróżnienie Karolina Zadykowicz  (kl. V b)
wyróżnienie Łucja Kołodziej  (kl. IV b)

W kategorii „starsi” (uczniowie z klasy VII i VIII oraz klasy gimnazjalnej) jury wysłuchało 5 recytatorek, a nominację do eliminacji gminnych, otrzymały:

I miejsce      Emilia Henike (kl. III gim.)
II miejsce     Malwina Dzieniszewska (kl. VII a)
III miejsce    Diana Rogalska (kl. VIII a)

wyróżnienie – Wiktoria Świątoniewska (kl. VII a)
wyróżnienie – Natalia Machnikowska (kl. VIII a)

Najwyżej ocenieni deklamatorzy otrzymały z rąk dyrektor szkoły – Beaty Jankiewicz pamiątkowe książki i dyplomy.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 27 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej w Jaroszowie.