W poniedziałek – 3 grudnia 2018 r. – uczniowie z klasy 8 i 3 gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w pogadance z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Zajęcia przeprowadziła pani Adrianna Michałowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy, którą powitała wicedyrektor szkoły Violetta Posłuszna – Koziałkowska.

Młodzież była bardzo zainteresowana prelekcją. Pytania, które zadawali świadczyły o tym, że dojrzeli do tego, by w poważny i profesjonalny sposób rozmawiać z nimi na tzw. „trudne” tematy.

Dnia 27 października 1988 roku na 38. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ustanowiono, że co roku 1 grudnia będzie obchodzony Światowy Dzień AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS.