We wtorek  – 4 grudnia 2018 r. –w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, jak co roku obchodzony był Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką.

Na uroczystość przybył w galowym mundurze zaproszony gość - pan Janusz Partyka.  W imieniu całej społeczności szkolnej, Gościa powitała dyrektor  szkoły – Beata Jankiewicz.

Pan Janusz z zaciekawieniem obejrzał część artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawczyń Barbary Zbrożek i Dominiki Pieszko,  przez uczniów z klasy II i III SP.

Uczniowie prezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz prezentację instrumentalną. Nie zabrakło też życzeń dla Gościa z okazji jego święta. Uroczystości towarzyszył podniosły, a zarazem bardzo radosny nastrój.

Dzieci zostały nagrodzone nie tylko podziękowaniami i brawami, ale także obdarowane zostały przez Pana Górnika słodkościami.