Wiele pozytywnych wrażeń i wspomnień przywieźli z Paryża uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, którzy od 19 do 24 listopada 2018 r. wzięli udział w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus +.

Przez 5 dni uczniowie pracowali, doskonalili umiejętności językowe, bawili się i zwiedzali ważne miejsca na turystycznej mapie Paryża. Byli m. in. na lekcji sztuki w Luwrze, wzięli udział w grze terenowej na Montmartcie i płynęli statkiem po Sekwanie. Wraz ze swoimi francuskimi rodzinami zwiedzili jeszcze wieżę Eiffla, stadion narodowy i Łuk Triumfalny na Polach Elizejskich.

Był to pierwszy z czterech wyjazdów zagranicznych w ramach programu „Youth Entrepreneurial Skills Plus”, które zaplanowano w dwuletnim projekcie.

Aby opowiedzieć innym uczniom, nauczycielom i rodzicom o wrażeniach z pobytu w Paryżu i podsumować wiadomości o Francji, w połowie grudnia zostanie zorganizowany w szkole „Tydzień Francuski”.

O swoich wrażeniach opowiadać będą uczniowie: Anna i Patrycja Kowalczyk, Jakub Hordyński, Maciej Kawiak oraz dyrektor szkoły Beata Jankiewicz wraz z nauczycielkami: Joanną Pietras, Moniką Bytnar – Gołembiowską i Dorotą Burzyńską.