W poniedziałkowe przedpołudnie – 8 października 2018 r. – ośmiu uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięło po raz pierwszy udział w gminnych zawodach „Aqua Liga” rozgrywanych w strzegomskim „Delfinku”.

Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony. Nawiązali równorzędną walkę z rówieśnikami ze szkół gminy Strzegom. Jak to w pływaniu bywa, niewielkie różnice czasowe decydowały o podium. Z naszych uczniów udało się to Julii Adamczyk - II miejsce w pływaniu z deską i Patrycji Kowalczyk - III miejsce w pływaniu bez przyboru. Ponadto sztafeta klasy V wypływała znakomite II miejsce. Do wyżej wymienionych dziewcząt dołączyli Marcel Maicki i Oktawian Ziora.

Klasę czwartą reprezentowali: Anna Kowalczyk, Ewa Antosiak, Julia Biegańska i Filip Lasak.

Pierwsze pływackie rywalizacje za nami, czas na rzetelne pływanie podczas lekcji wychowania fizycznego na przyjaznym strzegomskim „Delfinku”, aby w przyszłości pokazać się na zawodach tak samo skutecznie jak w tym roku.

Do rywalizacji zachęcała i opiekę nad uczniami sprawowała p. Justyna Fedyczkowska.