Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego obfituje w wiele wrażeń i emocji, nie inaczej było w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, gdzie w dniach 5 i 6 września zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Uczniowie z klas 6-8 SP i 3 gim. wzięli udział w zajęciach, które zostały zaplanowane najpierw w salach lekcyjnych, a następnie w szkolnym ogródku w „Zielonej Klasie”. Lektorzy wybrani spośród uczniów czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, bo właśnie ta powieść została wybrana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zajęcia w klasie 6 została zaproszona dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która w słowach skierowanych do uczniów, zwróciła uwagę na fakt, że ważne jest, by uświadamiać młodemu pokoleniu ogromne znaczenie wielkich dzieł literatury polskiej w ich życiu.

Podczas zajęć, prowadzonych przez bibliotekarkę Monikę Bytnar – Gołembiowską, uczniowie słuchając opowieści o losach głównego bohatera - Cezarego Baryki, poznali niektóre wydarzenia historyczne.

Pogoda była doskonała do tego, by po raz kolejny pokazać uczniom, że czytanie książek może być czystą przyjemnością, szczególnie w połączeniu z jeszcze letnią aurą.