Już 4 września 2018 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie programowały trasę Robota DOC.

Programowanie daje dzieciom narzędzia do kreatywnego wykorzystywania technologii. Dzięki niemu mogą być nie tylko biernymi odbiorcami natłoku informacji w sieci, lecz również rozwijać się i aktywnie oddziaływać na cyfrową rzeczywistość.

DOC to pierwsza zabawka w historii, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób. Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. Pomaga dziecku rozwijać myślenie logiczne i umiejętności rozwiązywania problemów. Dzieci najpierw przesyłały sobie robota, a następnie na planszy - jedno dziecko wskazywało punkt docelowy, programowało robota, a później kolejne dziecko wykonywało to samo zadanie. Zabawy z robotem bardzo się dzieciom podobały.