baner7.jpg

Wakacyjna aura sprzyjała temu, by uroczysty apel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym zorganizować na podwórku szkolnym. Dla wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz gości, którzy wzięli udział w uroczystym apelu był to ważny moment.

Tradycyjnie, rozpoczęto mszą św. w Kościele Parafialnym w Jaroszowie.

Podczas apelu, dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz przywitała gości, rodziców, dzieci i młodzież, grono pedagogiczne oraz przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli.

Zapewniła wszystkich, że placówka jest dobrze przygotowana na przyjęcie swoich uczniów. Pani dyrektor przedstawiła najważniejsze zmiany dotyczące reformy oświaty oraz życzyła swoim uczniom wysokich wyników i licznych sukcesów w nauce i zachowaniu.

Podczas inauguracji obecni byli ks. Marek Krysiak oraz „Przyjaciel Szkoły – Edward Fedyczkowski.

Wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów i ich rodziców było wręczenie im odblaskowych gadżetów, które mają sprzyjać bezpieczeństwu dzieci w drodze do szkoły do domu.

Apel prowadziła przewodnicząca SU – Julia Kowalczyk, a w części artystycznej wystąpili: Julia Soroka z kl. 5b, Ignacy Pieszko z kl. 2a oraz Aleksander Łabędzki z kl. 3a.

Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, którzy rozdali im podręczniki, aby już od wtorku uczniowie rozpoczęli rzetelną pracę, której efekty zostaną ocenione w czerwcu.