W dniu 19.06.2018 r. uczniowie z klasy III b wraz z wychowawczynią Elżbietą Szczepanik, korzystając z zaproszenia rodziców i dziadków Gabrysia Nowaka - ucznia tej klasy, wybrali się z wizytą do ich gospodarstwa, położonego niedaleko szkoły w Jaroszowie.

Na miejscu babcia Gabrysia - pani Grażyna Przytuła,  wraz z wnukiem pokazała dzieciom zwierzęta gospodarskie: kury, kaczki, króliki. Duże zainteresowanie wzbudziły ogromne psy stróżujące, małe kurczaki  oraz żółw wodny. Ale największą radość sprawiły dzieciom zabawy ruchowe z piłką, na huśtawkach, atrakcyjne gry planszowe i konstrukcyjne oraz bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Oczywiście nie zabrakło także pysznego poczęstunku.

W ten upalny dzień wybornie smakowała lemoniada, soki, świeżo zerwane czereśnie, a także znane i lubiane przez wszystkich babeczki. Trzecioklasiści  obejrzeli też rośliny uprawiane w ogrodzie, a niektórzy degustowali czereśnie i wiśnie prosto z drzewa. Dzieci były bardzo zachwycone taką lekcją łączącą edukację społeczną, przyrodniczą i WF.

Bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Sylwestrowi Nowak oraz pani Grażynie Przytule za przygotowanie atrakcji dla trzecioklasistów.