W dniu 19 czerwca 2018 r. klasa 6a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie pojechała  wraz opiekunami na wycieczkę, która była nagrodą w konkursie.

Uczniowie udali się do miejscowości Żory i spędzili tam dzień pełen różnorodnych atrakcji. Szóstoklasiści zwiedzali i bawili się w Westernowym Parku Rozrywki „Twinpigs”. Park Linowy, Nawiedzona Sztolnia, Wulkan Wspinaczkowy, Koło Młyńskie z wagonikami w kształcie powozów z Dzikiego Zachodu, Karuzela Trapera czy liczne kina 3D i 5D - to tylko niektóre atrakcje, z których korzystali.

Ważnym wydarzeniem była chwila odebrania z rąk przedstawiciela organizatora vouchera na zakupy w firmie „Moje Bambino”, który był jednym z elementów nagrody.

Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ognia. W tym  niezwykłym obiekcie o niespotykanym kształcie, uczniowie mieli możliwość skorzystania z alternatywnego (do tradycyjnego) sposobu uczenia się. Samodzielnie rozpalali ogień za pomocą wirtualnego krzesiwa, sprawdzali temperaturę swojego ciała dzięki kamerze termowizyjnej, rozpalali wirtualny Ogień Olimpijski.

Najciekawszym zadaniem okazało się gaszenie wirtualnego ognia. Wymagało ono zaangażowania większej grupy osób i doskonałej współpracy. Polegało na napompowaniu wody do zbiornika i poprowadzeniu jej przez labirynt rurek do wirtualnego pożaru. Na rurkach zamontowane były zawory, które należało zakręcać lub odkręcać,  aby woda popłynęła właściwą drogą. Nie było to łatwe zadanie, ale "strażacy" z 6a ugasili pożar kilkakrotnie wspaniale przy tym współpracując.

Klasa 6 wróciła z wycieczki  dopiero w  godzinach wieczornych, pełna ważeń z postanowieniem ponownego odwiedzenia tego miejsca.