b1.jpg

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”

ks. Jan Twardowski

W czwartkowe popołudnie - 21.06.2018 r. – o godz. 16.00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostało zorganizowane uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów.

Rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim swoich uczniów, którzy opuszczają progi jaroszowskiej szkoły powitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, której towarzyszyły Wiktoria Świątoniewska – z Samorządu Uczniowskiego i Katarzyna Siedlecka – uczennica klasy 2 gimnazjum.

Już po raz szósty w historii szkoły została odczytana przez Panią dyrektor Lista Absolwentów, a następnie uczniowie osobiście dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej. Otrzymali również pamiątkowe tarcze. Z dwóch ważnych powodów, to była wyjątkowa chwila dla wychowawczyni Małgorzaty Kolano. Nauczycielka nie tylko żegnała się ze swoimi wychowankami, ale także kończy swoją pracę pedagogiczną i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Wręczeniem nagród książkowych dla najzdolniejszych absolwentów, rozpoczęto najważniejszą część uroczystości.  W tym roku nagrodzono następujących uczniów:

Zuzannę Kawiak – średnia ocen 5,71
Zofię Malinowską – średnia ocen 5,07
Wiolettę Kardynał – średnia ocen 4,86
Sebastiana Bohonos – średnia ocen 4,86

Zgodnie ze Statutem Szkoły wyróżniono uczennicę, której wręczono statuetkę „Najlepszego Absolwenta 2017/2018” - w tym roku otrzymała ją Zuzanna Kawiak. Uczennica za swoje osiągnięcia w nauce i w zachowaniu otrzymała jeszcze z rąk Burmistrza – Zbigniewa Suchyty nagrodę dla „Najlepszego Absolwenta”.

Za swój wkład w wychowanie dzieci odebrali dumni rodzice i opiekunowie. Listy Pochwalne odebrali:

Pani Stella i Bernard Kawiak
Pani Renata Kowalska
Państwo Anna i Arkadiusz Kardynał
Pani Aneta i Norbert Bohonos

Wręczono także podziękowania i nagrody książkowe dla absolwentek działających w Szkolnym Kole Wolontariatu i Samorządzie Szkolnym: Zuzannie Kawiak, Zofii Malinowskiej i Wioletcie Kardynał.

Za swą pracowitość i kreatywność w aktywie bibliotecznym zostały także wyróżnione: Zuzanna Kawiak, Zofia Malinowska, Wioletta Kardynał i Wiktoria Guzera.

Wręczono również Dyplomy Mistrzowskie. Najwięcej otrzymała Zuzanna Kawiak, w następujących kategoriach: Mistrz Geografii, Mistrz Języka Polskiego, Mistrz Języka Angielskiego, Mistrz Języka Niemieckiego i Mistrz Stechiometrii.
Tytuł Mistrza Rachunku otrzymała Zofia Malinowska.

Na zakończenie części oficjalnej dyrektor – Beata Jankiewicz podziękowała za wieloletnią pracę nauczycielce – Małgorzacie Kolano przede wszystkim za jej wkład w rozwój jaroszowskiej placówki. Życzenia w imieniu uczniów złożyły także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego.

W części artystycznej Absolwenci w radosny sposób podziękowali dyrekcji, wychowawczyni i nauczycielom za 9 lat pobytu w jaroszowskiej szkole. Ich młodsi koledzy z 2 klasy gimnazjum także przygotowali „coś miłego” dla swoich starszych Kolegów i Koleżanek. Dla uwiecznienia tej chwili zaproszono abiturientów do wspólnej fotografii.