Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Jaroszowie było zorganizowane 22 czerwca 2018 r. na podwórku szkolnym w dwóch odsłonach.

Najpierw, o godz. 8.00, swoją uroczystość mieli najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, którym towarzyszyli nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły.

Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 1a – Antoni Kowalczyk, Julia Miklaszewska, Ignacy Pieszko, Zuzanna Pikuła, Emilia Baniewicz, Alex Glibowski.

Klasa 2a – Anna Kowalczyk, Aleksander Łabędzki, Nadia Świątek, Oliwia Szczepanek, Filip Bujak, Karolina Giemza, Jakub Siembrzuch, Wiktoria Świrska, Lena Styczeń.

Klasa 3a – Rozalia Nycz, Wiktor Głowacki, Julia Świątkowska.

Klasa 3b  – Łucja Kołodziej, Filip Kiełbowicz, Przemysław Januś, Adrian Grajny, Bartłomiej Giza, Hanna Balcarzak, Zuzanna Skiera, Gabriel Nowak.

Nagrody książkowe oraz dyplomy za 100% frekwencję wręczono – Przemysławowi Januś i Zuzannie Różańskiej z kl. 3b.

Wręczono także tytuły MISTRZÓW z poszczególnych przedmiotów:

MISTRZ MATEMATYKI” kl. I-III SP

KLASA I – Ignacy Pieszko

KLASA II - Aleksander Łabędzki

KLASA III - Bartłomiej Giza

MISTRZ PRZYRODY” kl. III SP – Julia Świątkowska

„ORTOGRAFEK - MISTRZ ORTOGRAFII” oraz „MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO” kl. I-III SP - Przemysław Januś

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali (już drugi raz) uczniowie z klasy 2a SP, a Przemysław Januś (3b) otrzymał nagrodę w szkolnym konkursie zbiórki makulatury.

Po zakończeniu pierwszej części uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej, podczas której uczniowie podziękowali ks. proboszczowi Markowi Krysiakowi za opiekę duchową i udział w życiu szkoły w mijającym roku szkolnym.

Druga część uroczystości szkolnej rozpoczęła się o godz. 10.00, a poprowadziły ją nowe członkinie Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Świątoniewska i Katarzyna Siedlecka.

W klasach 4 -7 SP najwyższą średnią ocen zdobyła Julia Drohomirecka z kl. 5a, natomiast nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także następujący uczniowie:

Klasa 4a – Patrycja Kowalczyk, Mateusz Machnikowski.

Klasa 4b – Julia Soroka, Justyna Redlica, Hanna Zięba, Milena Wićko.

Klasa 5a – Julia Drohomirecka, Maciej Kawiak, Kornelia Łabędzka, Kacper Młynarski, Alan Korzystka, Jakub Hordyński, Jagoda Zając.

Klasa 6a - Hanna Peszek, Adrianna Dubielczyk, Szymon Przepłata, Robert Włodkowski Wiktoria Świątoniewska, Alicja Bohonos, Malwina Dzieniszewska, Oliwia Dzieniszewska, Daria Kowalczyk.

Klasa 7a – Natalia Machnikowska.

Nagrody za roczną 100% frekwencję odebrali: Krystian Chomiuk (5a) i Jakub Gniecki (6a).

Nagrody za zaangażowanie się w szkolną eko- zbiórkę surowców wtórnych odebrali: Sebastian Kramarz (4a) w konkursie dot. zużytych baterii i  Angelika Siewiera (4b) w akcji „Zbieram PET-y”.

Tytuł „Super Klasy”, puchar przechodni wypełniony słodkościami oraz bon na 150 zł od Rady Rodziców otrzymali uczniowie z klasy 4a i 2a GIM. Roczne zmagania pokazały jak potrzebne jest zaangażowanie całej klasy, by wykonać bardzo wiele zadań ocenianych przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również gimnazjaliści:

Klasa 2 gim.Mateusz Brokos

Dyrektor – Beata Jankiewicz wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom - dumnym z osiągnięć swoich dzieci.

Tytuł „Mistrza Sportu” oraz statuetkę zdobył Mikołaj Ziora (7a), natomiast tytuł „Mistrzyni Sportu” i również statuetkę otrzymała Amelia Gajos (7a). Puchar przechodni otrzymali także uczniowie kl. 5a, którzy wygrali w Międzyklasowych Rozgrywkach Sportowych.

W tej grupie wiekowej wręczono także tytuły MISTRZÓW z poszczególnych przedmiotów:

MISTRZ RACHUNKU” kl. IV-VII SP – Robert Włodkowski

MISTRZ PRZYRODY” kl. IV-VII SP – Sebastian Kramarz

„MISTRZ ORTOGRAFII” kl. IV-VII SP – Kacper Młynarski

MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO” kl. IV-VII SP – Natalia Machnikowska

„MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO” kl. IV-VII SP – Julia Drohomirecka

Pani dyrektor – Beata Jankiewicz wręczyła także podziękowania dla Rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji XI Festynu Rodzinnego.

Poczty sztandarowe w symbolicznym rytuale przekazały sobie sztandary i w ten sposób nowi uczniowie zostali powołani do pełnienia tej zaszczytnej funkcji w szkole. Pani dyrektor wręczyła Rodzicom uczniów wyróżnionych Listy Gratulacyjne.

Miłym punktem uroczystości było pożegnanie Pana Zbigniewa Miłka, który kończy swą pracę zawodową i odchodzi na zasłużoną emeryturę. W imieniu uczniów życzenia w laurce przekazał nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego – Julia Kowalczyk (przewodnicząca), Maciej Kawiak (zastępca) i Wiktoria Świątoniewska (sekretarz). Do życzeń dołączyli się także wychowankowie z kl. 7 wraz z nową wychowawczynią – Edytą Pasternak.

Mimo pogody, która tego dnia była bardzo kapryśna, szczęśliwi uczniowie zatańczyli i zaśpiewali piosenkę „Idą wakacje”, która zakończyła uroczystość.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz
szczęśliwego powrotu do szkoły.

Beata Jankiewicz