Bardzo wyczekiwaną przez najmłodszych czytelników i aktyw biblioteczny działający w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie jest „Noc Bibliotek” – nocna impreza, która w tym roku została zorganizowana 16 – 17 czerwca.

Tegoroczna ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta. Na 100 lat Niepodległej” dlatego również w Jaroszowie nie zabrakło patriotycznych akcentów.

W „Nocy Bibliotek” wzięło udział 11 uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz 11 dziewcząt z aktywu bibliotecznego. Swoich uczniów wieczorek odwiedziła także dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz i wicedyrektor - Violetta Posłuszna – Koziałkowska, które przyglądały się pracy uczniów.

Podczas tych wyjątkowych bibliotecznych zajęć, uczniowie wspólnie wykonali „Kapsułę pamięci”, która zostanie otworzona za pięć lat – czyli w roku 2023, a znalazły się w niej: listy uczniów „do samych siebie”, fotografie zawierające dotychczasowy stan budowy budynku wielofunkcyjnego oraz przedszkola, gazetę lokalną, ostatni numer gazetki szkolnej „Jarozetka”, pamiątki mundialowe, plakat z podpisami uczestników, a zostaną jeszcze dodane zdjęcia z imprezy.

Uczniowie podzieleni zostali na grupy: „Orłów”, „Lajkoników”, „Syrenek” i „Złotych Kaczek” i przygotowali oryginalne i kreatywne wersje fragmentu inwokacji do „Pana Tadeusza”. Była wersja rapowana, teatralna, na „znaną nutę”, a na koniec wykonana została przez wszystkich uczniów wersja „operowa”. Ciekawą zabawą okazało się także układanie domina z książek. Z wszystkich tych działań uczniowie nakręcili pamiątkowe filmiki, które zostaną przesłane na stronę Organizatora.

Po krótkiej dyskotece, a później toalecie wieczornej - „Wróżki czytały dzieciom książkę do poduszki” otrzymaną przez głównego organizatora akcji - Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

Uczniowie na pewno będą mieli co wspominać, a tego typu akcje nie tylko służą zdobywaniu serc czytelników, ale także pokazują im, że bycie aktywnym czytelnikiem przynosi konkretne profity.

Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycielki – Monikę Bytnar – Gołembiowską i Barbarę Zbrożek.

Dziękujemy bardzo p. Klaudii Świątek, p. Agnieszce Łabędzkiej oraz Radzie Rodziców
za ufundowanie przepysznej pizzy dla Uczestników.