b1.jpg

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w dniach 13 – 15 czerwca 2018 r. starsi uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa, Zakopanego i parku Energylandia w Zatorze.

Trasa miejsc do odwiedzenia była bardzo urozmaicona. W pierwszy dzień uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Kraków m.in. Wzgórze Katedralne, Katedrę, Krypty wieszczy, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Bazylikę Mariacką, Rynek, Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan, Pałac Biskupów z „oknem papieskim”, Planty, Kościół św. Piotra i Pawła – uważany za pierwszy barokowy kościół w Polsce.

W drugi dzień, uczniowie wraz z opiekunami, pojechali do Zakopanego, gdzie zwiedzili Muzeum TPN, a następnie udali się na wycieczkę do Doliny Strążyska i do Wodospadu Siklawica. Byli także w izbie regionalnej w Murzasichla „U Gąsieniców” – gdzie w tradycyjnej chałupie góralskiej można było przez chwilę cofnąć się w czasie, bo właśnie tu zostało zorganizowane spotkanie w formie posiadów,

Najwięcej adrenaliny uczestnikom dały atrakcje  w parku rozrywki Energylandia, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Poza tym, nocleg w Zębie – najwyżej położonej wiosce w Polsce, skąd pochodzi olimpijczyk Kamil Stoch.

Bogaty program wycieczki, wieczory spędzane w miejscu noclegowym z dyskoteką, grami sportowymi, biesiadą przy ognisku, interesujący ludzie, pyszne jedzenie – to wszystko złożyło się na całość wycieczki, która będzie wracać w dobrych wspomnieniach.