Dnia 11 czerwca 2018 r. – jedenaścioro uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, nagrodzonych w konkursie „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” wyjechało na wycieczkę do Warszawy.

Dzieci były pod opieką nauczycielek Dominiki Pieszko i Barbary Zbrożek. Uczniowie zostali zaproszeni przez Poseł na Sejm RP p. Izabelę Katarzynę Mrzygłocką. do odwiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

O umówionej godzinie pani Poseł czekała na uczniów, aby oprowadzić ich po Sejmie. Możliwe było zwiedzanie: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego - makiety kompleksu budynków sejmowych, tablicy upamiętniającej posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicy upamiętniającej parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Na zakończenie dzieci obdarowane zostały pamiątkowymi gadżetami sejmowymi. Po wspólnym obiedzie w sejmowej restauracji, pani Poseł pożegnała się, a uczniowie udali się na spacer po stolicy. Byli w Łazienkach Królewskich. Mijając Uniwersytet Warszawski udali się na Plac Zamkowy, na którym podziwiali Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Podeszli także pod Pałac Prezydencki, odwiedzili Syrenkę Warszawską i przeszli pod Barbakan. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ogrodem Krasińskich – mijając Bibliotekę Narodową udaliśmy się do autokaru.

Był to bardzo mile spędzony czas.

Dziękujemy za zaproszenie pani poseł Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej.