Dnia 12 czerwca 2018 r. odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów z II klasy gimnazjum. Prezentowały się cztery zespoły uczniowskie w następującej kolejności:

Grupa 1: „Jak wielka jest moja mała Ojczyzna”

Lider: Roksana Chodorowska

Członkowie zespołu: Zuzanna Puzio, Aurelia Zięba, Maria Michałowska, Małgorzata Saruga

Opiekun grupy: mgr Bronisława Czapla

Grupa 2: Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka - do czego doprowadza życie bez ruchu”

Lider: Kacper Siembrzuch

Członkowie grupy: Jakub Głód, Bartosz Matuszak, Igor Przepłata, Bartosz Sus

Opiekun grupy: mgr Justyna Fedyczkowska

Grupa 3: „ Savoir-vivre – Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

Lider: Julia Kowalczyk

Członkowie grupy: Aleksandra Wnęk, Emilia Henike, Klaudia Goldian,

Opiekun grupy: mgr Edyta Pasternak

Grupa 4: „Alergie wśród nas”

Lider: Katarzyna Siedlecka

Członkowie grupy: Mateusz Brokos, Amelia Skolimowska, Weronika Skolimowska, Mariusz Kebłesz

Opiekun grupy: mgr Dorota Mielcarek

W prezentacjach multimedialnych uczniowie zawarli krótkie opisy swoich zadań oraz bogatą dokumentację fotograficzną. Projekty zawierały różnorodne zadania: konkursy, ankiety, wywiady, prezentacje, turnieje, pokazy itp.

Wszystkie prezentacje były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Po ich omówieniu wicedyrektor szkoły - Violetta Posłuszna - Koziałkowska wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursów plastycznych, literackich i sportowych. Następnie podziękowała wszystkim uczniom za zrealizowane i podsumowane projekty edukacyjne, które dotyczyły wielu godnych uwagi i poświęcenia tematów.