W piątek - 8 czerwca 2018 r. – odbył się Szkolny Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów z klas I – III SP Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie.

Celem konkursu było: promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, tworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

W konkursie przygotowanym przez nauczycielkę – Barbarę Zbrożek wzięli udział uczniowie z klas I – III wytypowani przez swoje wychowawczynie. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do przygotowania fragmentu dowolnej książki, a następnie uczestnicy przeczytali wskazany prze jury konkursowe fragment książki.

Podczas czytania ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, emerytowana polonistka - Janina Miziołek oraz bibliotekarki - Elżbieta Gadula i Monika Bytnar - Gołembiowska wyłoniła zwycięzców.

MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA ZOSTALI:

Alex Glibowski (kl.1), Jakub Siembrzuch (kl.2), Przemysław Januś (kl.3)

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Uczniowie zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Mistrzów, która od ubiegłego roku jest prowadzona w szkole.