W upalne niedzielne popołudnie – 10.06.2018 r. - rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, Radą Sołecką wsi Jaroszów, Ekologicznym Centrum Utylizacji „ENERIS” i Strzegomskim Centrum Kultury, zorganizowali XI FESTYN RODZINNY „Mama, Tata i Ja”.

Dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz wraz z burmistrzem Strzegomia p. Zbigniewem Suchytą dokonali uroczystego otwarcia festynu. Wśród licznie zaproszonych Gości byli między innymi: przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu – p. Tomasz Marczak, Radni Gminy Strzegom: p. Krystyna Lewicka, p. Zbigniew Miłek, p. Paweł Rudnicki, p. Andrzej Szczepanik, z-ca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury p. Krzysztof Kalinowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych Grzegorz Kozłowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach - p. Elżbieta Krzan, oraz goście – Przyjaciele Szkoły.

Na festynie prezentowali się przedstawiciele KRUS w Świdnicy, DAICEL Safety Systems Europe w Żarowie, SKOK Strzegom, Tarnsport Włodzimierz Balcerek.

Program artystyczny wypełniły jak zawsze wspaniałe występy uczniów – od przedszkola do gimnazjum. Nawet po krótkiej ulewie, uczniowie występowali zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Rewelacyjny pokaz swoich umiejętności przygotowali także niezawodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla uczestników imprezy, szczególnie dla dzieci: dmuchane ślizgawki, malowanie twarzy, stoiska ze słodkościami, konkurs plastyczny z nagrodami w „Galerii Małych Artystów”, „Pamiątka z Festynu” ręcznie wykonane upominki przez uczniów z Koła Młody Artysta oraz sportowy tor przeszkód.

W tym roku specjane stoisko przygotowała firma Eneris. Uczniowie rodzice i dziadkowie uczestniczyli w konkursie „Segreguj na 5 frakcji”, oraz zabawie z Kołem Fortuny.

Rada Rodziców przygotowała stoiska gastronomiczne, ale pyszne domowe ciasta jak zwykle były atrakcją, nie tylko dla łasuchów.

W organizację festynu włączyło się wielu sponsorów, ofiarodawców i darczyńców.  Losy sprzedano już w dwie godziny po rozpoczęciu imprezy.

Głównymi fundatorami nagród byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, „Eneris” Ekologiczne Centrum Utylizacji w Rusku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tak ważnego integrującego środowisko przedsięwzięcia: rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZSP, sponsorom, darczyńcom i uczniom.

SPONSORZY:

Stowarzyszenie na Rzecz  Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko

Ekologiczne Centrum Utylizacji

Sołectwo wsi Jaroszów

Usługi Marketingowe  Agnieszka Sobczak

DAICEL SAFETY SYSTEM EURO PARTNER

Spółdzielnia Mieszkaniowa Świebodzice

JMT ALERT Mariusz Godlewski

Colgate Palmolive

Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała w Świdnicy

AXA Przemysław i Damian Bielak

Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne

KMD POLSKA  Sp.z o o. Sp. k. MIĘKKINIA

GAZ PETROL Wrocław

Bank Spółdzielczy Jawor

Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke

Stowarzyszenie LGD "Szlakiem Granitu" w Udaninie

Stowarzyszenie "Razem Dla Jaroszowa"

FRANKO-TECH PPHU Franciszek Angrys

JAROMIKS Sp. z o.o

JAROMECH

JARO  S.A.

Kasa Unii Lubelskiej SKOK w Strzegomiu

FUB Eslab w Świdnicy -  Edward Szywała

Usługi Transportowe  w Strzegomiu Włodzimierz Balcerek

Sklep Zoologiczno-wędkarski KORMORAN Ireneusz Dzieniszewski

Ryszard Żmijewski - Radny Rady Miejskiej w Strzegomiu

Monika Kozłowska - Radna Miasta Strzegom

Zbigniew Miłek  Radny Rady Miejskiej w Strzegomiu

Krystyna Lewicka  Radna Rady Miejskiej w Strzegomiu

„Przy Biesiadnym Stole” PBS

UltraPLus Sp. z o.o.

ICE-FULL  Krzysztof Wysoczański

Lechtom Hurtownia Lodów i Mrożonek Tomasz Sikociński

Zakłady Papiernicze S.A.  SKA w Strzegomiu

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ADAXS" Stacja Demontażu Pojazdów- Adam Sołtys

Uprawa Pieczarek Jerzy Rodkiewicz

Piekarstwo Świny Krystian Chycki

ARYZTA Strzegom Sp. z o.o.

BOSKAR Sp.J

P.H.U. KUYAT Małgorzata Kujat

PHU  BROKER

Moje Bambino Sp. z o.o., S.k.

JMT ALERT

Bogdan Kopacz-Zakład Budowlano-Instalacyjny w Strzegomiu