Dnia 1 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy I i II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie pod opieką wychowawczyń – Barbary Zbrożek i Dominiki Pieszko - wyjechali do ExploraParku w Wałbrzychu.

Na początku nauczyciel - animator przedstawił problemy, objaśnił pojęcia, i przygotował grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzali czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Podczas multimedialnej prezentacji, zapoznano dzieci z wyposażeniem ExploraParku – zabawkami interaktywnymi, eksponatami, pomocami dydaktycznymi. Zaprezentowano interaktywne zadania z zakresu edukacji matematycznej.

Przykłady – zaczerpnięto głównie z „Pierwszoteścika”, „Drugoteścika”, a były one rozwiązywane przez dzieci w toku aktywnej dyskusji sterowanej przez animatora. Kolejne, poprawne kroki tych rozwiązań były wyświetlane na ekranie. Po trwających około 20 minut prezentacjach, zachęcono dzieci do interaktywnej zabawy, eksperymentowania, wykonywania aktywnych ćwiczeń. Ponieważ wizyta była w Dniu Dziecka – dzieci obdarowane zostały upominkami.