Tradycją stało się, że wiosną  każdego roku Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie jest organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

We wtorek 29 maja 2018 r. została zorganizowana już XIII edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział 26 uczestników z 9 szkół podstawowych gminy Strzegom.

Zmagania małych recytatorów oceniało jury w składzie: Katarzyna Wójcik - dyrektor Publicznej Biblioteki w Strzegomiu oraz emerytowane nauczycielki p. Maria Kierko i p. Janina Miziołek.

Jury przy ocenie kierowało się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani i wiersze zaprezentowali na bardzo wysokim poziomie. Po długiej naradzie, komisja konkursowa wyłoniła najlepszych recytatorów:

I miejsce - Ignacy Pieszko - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

II miejsce - Matylda Czekatowska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stanowicach

III miejsce - Wiktoria Kowalska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu

wyróżnienie: Łucja Kołodziej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

wyróżnienie - Helena Chęcińska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu

W przerwie, podczas obrad jury zaproszono dzieci na słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców naszej szkoły, a następnie uczniowie klasy III b zaprezentowali teatrzyk pt.: „Nie płacz Koziołku".

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Sponsorami nagród była Rada Rodziców ZSP w Jaroszowie.

Konkurs zorganizowały nauczycielki: Elżbieta Szczepanik i Anna Madej.