W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie – 1 czerwca 2018 r. - corocznie obchodzone jest „Święto latawca”, które jest nawiązaniem do idei wychowawczych Janusza Korczaka - patrona naszej szkoły.

W tym roku, obchody poprzedzone były warsztatami z budowy latawców w klasach IV.

Jak pamiętamy, Stary Doktor – Janusz Korczak pragnął, by zbudować dla dzieci i z dziećmi świat wypełniony nadzieją i marzeniami. Szukał sposobów, by dać dzieciom radość i stwarzać warunki do dobrej zabawy - na przykład przy puszczaniu latawców.

Pisał: „Nie wiem dlaczego, ale zdaje mi się dotkliwym brak ogni bengalskich i fajerwerków, żywych obrazów i latawców podczas uroczystości dziecięcych. I prośba do poetów i muzyków o kołysanki i śpiewki dla najmłodszych".