Dzień Dziecka w jaroszowskiej szkole najczęściej odbywa się w aktywnej formie. Nie inaczej było w tym roku. Mimo upalnej pogody, uczniowie wznieśli się na wyżyny swoich sportowych umiejętności.

Turniej Piłki Nożnej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka – do czego doprowadza życie bez ruchu” realizowanego przez uczniów z klasy 2 gimnazjum, których opiekunem jest nauczycielka WF – Justyna Fedyczkowska.

Można było doskonalić swoje umiejętności koszykarskie i wziąć udział w grze w koszykówkę - chętnych nie brakowało. Można było też zagrać w piłkę nożną, biorąc udział w turnieju piłki nożnej, no i w końcu można było zaprezentować swój latawiec.

W turnieju piłki nożnej nie brakowało doskonałej gry. Ostatecznie I miejsce przypadło zespołowi Jakuba, II miejsce dla drużyny Bartosza, III dla chłopaków prowadzonych przez Kacpra i Igora, a czwarte dla drużyny Bartka. Królem strzelców został Paweł Markowski, najlepszym piłkarzem Michał Puto, a najlepszym bramkarzem Przemek Pyrzyński.

Nad całością czuwali sędziowie w osobach Macieja Makówki  i Konrada Puchalskiego, a obsługę foto zapewniła niezawodna Klaudia Goldian.

Sportowe zmagania uczniów obserwowały: dyrektor szkoły Beata Jankiewicz oraz wicedyrektor Violetta Posłuszna - Koziałkowska, które zapewniły uczniom wodę oraz pięknie zakończyły rozgrywki wręczając najlepszym zawodnikom drobne upominki.

Ogromne podziękowania składamy dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego dnia.