W przedpołudnie 29.05.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się X powiatowo-diecezjalny Przegląd Piosenki Misyjnej.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu diecezji świdnickiej oraz powiatu średzkiego. Prezentacja piosenek misyjnych przebiegała w dwóch kategoriach: „zespół" i „solista".

Wśród licznego grona występujących była również trzyosobowa reprezentacja uczennic z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie w składzie: Kornelia Łabędzka (kl. Va), Julia Soroka (kl. IVb) i Wiktoria Świątoniewska (kl. VIa), które zaśpiewały piosenki misyjne pt. „Jesu jetu mi ta cio" i „Sandały - Gdy uczniów swych posyłał Pan".

Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawował katecheta - Tomasz Dziurla.

Uzdolnionym muzycznie i wokalnie uczennicom serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.