W słoneczny piątek - 25.05.2018 r. - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie został zorganizowany IV Festiwal Teatrzyków Dziecięcych.

W tym dniu podwórko szkolne zamieniło się w wielką scenę teatralną. Mali oraz ci więksi aktorzy, zaprezentowali swoje przedstawienia w pięknej, bajkowej scenerii. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu uczestniczyli dyrektor szkoły – p. Beata Jankiewicz, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Prezentacje poszczególnych grup zostały podzielone na 3 części.

W pierwszej wystąpiły dzieci z klas I-III, które przygotowały:

kl. Ia „Kaczka dziwaczka” – wych. p. Dominika Pieszko

kl. IIa „W krainie smerfów” –wych. p. Barbara Zbrożek

kl. IIIa „Król Czas” – wych.  p. Anna Madej

kl. IIIb „Nie płacz koziołku” – wych. p. Elżbieta Szczepanik

W części drugiej zaprezentowali się najmłodsi aktorzy – przedszkolaki.

Grupa „Biedronek” przygotowała spektakl pt. „Czerwony Kapturek i zielony las” (wych. p. Joanna Kohut-Szymczyk), „Pszczółki” oczywiście wystąpiły w przedstawieniu pt. „Pszczółka Maja” (wych. p. Kamila Miklaszewska), natomiast najstarsza grupa „Muchomorki” pokazała swój aktorski talent w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i Ekoludki” (wych. p. Bożena Wilczak).

W trzeciej części wystąpili uczniowie z klas IV-V:

kl. IV a „Idą wakacje” – wych. p. Monika Bytnar- Gołembiowska

kl. IV b „Kopciuszek” – wych. p. Joanna Pietras

kl. V a „Sejmik dziecięcy” – wych.  p. Bronisława Czapla.

Dla występujących dzieci była to doskonała okazja do pokazania swoich talentów, przełamywania barier przed występami publicznymi  i możliwość nauki aktorstwa i ruchu scenicznego.

Na zakończenie IV Festiwalu Teatrzyków Dziecięcych dyrektor – p. Beata Jankiewicz wręczyła okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – klocki, sprzęt sportowy i gry edukacyjne dla wszystkich grup teatralnych.

Koordynatorami szkolnymi byli: wicedyrektor p. Violetta Posłuszna-Koziałkowska, p. Dominika Pieszko, p. Kamila Miklaszewska i p. Małgorzta Januś.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów i rekwizytów, które podniosły atrakcyjność występów.