To nietypowe święto zainicjowali 28.05.2018 r. uczniowie z klasy II a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Było to jedno z zadań projektu ekologicznego „Dla Ziemi”, który jest realizowany w jaroszowskiej szkole. Celem działań jest uświadomienie dzieciom możliwości wykorzystania odpadów, takich jak m.in. nakrętki PET – do działań plastycznych. Plastikowe nakrętki dostarczyły dzieciom niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości.

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.