W dniu 24 maja 2018 r. odbyła się II Debata Samorządowa z udziałem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty i jego zastępcy – Wiesława Witkowskiego.

W spotkaniu wzięli udział również dyrektor szkoły – p. Beata Jankiewicz, wicedyrektor szkoły – p. Violetta Posłuszna-Koziałkowska, nauczyciel WOS-u p. Bronisława Czapla oraz nauczyciele p. Justyna Fedyczkowska i  p. Małgorzata Januś.

Tematem debaty była edukacja samorządowa. Prowadziły ją gimnazjalistki: Wioletta Kardynał i Zuzanna Kawiak. .

Przygotowując się do debaty uczniowie z klasy III, w ramach lekcji WOS-u, zapoznali się z funkcjonowaniem samorządu gminnego, szczegółowo omówili zadania i działania prowadzone w gminie Strzegom. Efekty swojej pracy uczniowie przedstawili na plakatach, które zaprezentowali podczas debaty.

Goście szczegółowo odpowiadali na wszystkie pytania gimnazjalistów. Młodzież dowiedziała się m.in., że w przyszłym roku w kwietniu zakończy się budowa budynku wielofunkcyjnego w Jaroszowie oraz zostanie zmodernizowany budynek przedszkola.

Na zakończenie Burmistrz zaprosił gimnazjalistów na spotkanie integracyjne z trzecioklasistami z wszystkich gminnych gimnazjów z gminy Strzegom, które zostanie zorganizowane 25 maja 2018 r.

Uczennice prowadzące debatę podziękowały Panu Burmistrzowi za dbałość o rozwój naszej gminy.

Było to dla jaroszowskiej młodzieży ważne spotkanie. Przyczyniło się to min. do kształtowania postawy obywatelskiej naszych uczniów, wzrostu zainteresowania się sprawami społeczności lokalnej, co  pozwoli na większy ich udział w życiu społecznym i publicznym teraz i w przyszłości.