Dnia 23 maja 2018 r. w 73. rocznicę wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Gross Rosen odbył się XI Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie.

Do udziału w marszu, zorganizowanym w roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, mającym na celu uczczenie pamięci ofiar faszyzmu, poszerzenie wiadomości na temat historii regionu, Holokaustu i praw człowieka zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z gminy Strzegom.

W marszu wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Zespołu Szkół w Goczałkowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy. Wszyscy przybyli na teren obozu pieszo. W ten sposób dodatkowo uczcili pamięć osób, które zginęły na terenie obozu koncentracyjnego.

Po przybyciu na miejsce, uczestnicy marszu udali się pod Mauzoleum upamiętniające ofiary faszyzmu, uczestniczyli w Apelu Poległych oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem oraz tablicą poświęconą Januszowi Korczakowi, patronowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie.

Następnie uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Gross-Rosen oraz obejrzeli film przypominający młodemu pokoleniu o milionach ofiar  pomordowanych w bestialski sposób w obozach zagłady.