W dniu 22.05.2018 r. zostały zrealizowane następne zadania w ramach projektu edukacyjnego pt. „Savoir vivre – Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Uczennice z klasy IIa gimnazjum: Julia Kowalczyk, Aleksandra Wnęk, Emilia Henike oraz Klaudia Goldian, odegrały w klasie Ia szkoły podstawowej scenki sytuacyjne, dotyczące doboru odpowiedniego stroju do danej sytuacji. Uczniowie klasy I decydowali oraz wypowiadali się na temat strojów prezentowanych przez uczennice gimnazjum.

Drugim zadaniem projektowym realizowanym w tym dniu, było zapoznanie uczniów szkoły podstawowej z zasadami dekorowania i przygotowywania stołu do danych uroczystości. Poprzez prezentację multimedialną, uczennice realizujące projekt zapoznały młodszych uczniów ze sztuką dekoracji stołu oraz wystroju sali na  uroczystości tj. m.in. wesele, urodziny czy I Komunię Świętą.

Uczniowie z zaciekawieniem oglądali oraz obserwowali przygotowane przez uczennice scenki i zdjęcia wystroju sal, jak również zadawali wiele pytań, dotyczących zasad savoir vivre’u.

Opiekunem uczennic realizujących zdania jest  nauczycielka  języków obcych w naszej szkole - Edyta Pasternak.