Ostatnie tygodnie roku szkolnego obfitują we wszelkiego rodzaju podsumowania. We wtorek – 22 maja 2018 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie uczniowie z klas 4 podsumowali całoroczny projekt edukacyjny ph. „Przyjaźń między dzieckiem a dorosłym. Myśli Janusza Korczaka inspiracją do kształtowania własnego charakteru”.

Na podsumowanie zostali zaproszeni uczniowie z klasy 4a, 4b i 5. Uczniom towarzyszyła dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która od początku trwania projektu przyglądała się i wspierała dobrymi pomysłami zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Od październik 2017 roku koordynator projektu Monika Bytnar – Gołembiowska wraz z nauczycielami: Joanną Pietras i Jackiem Krogelem zaplanowali wykonanie 13 zadań, które zaangażowały do współpracy uczniów ze wszystkich klas oraz wielu nauczycieli.

Podsumowanie zostało przygotowane w formie prezentacji multimedialnej.  Dodatkowo został zredagowany specjalny numer gazetki szkolnej „Jarozetka”. Wśród zadań, które zasługują na szczególne wyróżnienie było zorganizowanie trzydniowej wycieczki do Warszawy, stworzenie portretu patrona z kilkuset fotografii uczniów, cykl lekcji bibliotecznych dot. patrona czy chociażby suvenir stworzony przez uczniów na zajęciach koła „Młody artysta”.

Podczas spotkania podsumowującego projekt dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i podziękowała uczniom wyróżnionym w konkursach: Wioletcie Kardynał za wykonanie prezentacji multimedialnej, która była wykorzystywana przez nauczycieli na lekcjach wychowawczych oraz Julii Drożdż, Wiktorii Świątoniewskiej oraz Szymonowi Radosz za prace w konkursie literackim.