W tym roku szkolnym uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego w międzynarodowym konkursie „The big challenge”.

W ramach dodatkowych zajęć prowadzonych przez nauczycielkę – Joannę Pietras uczniowie korzystali z zestawów zadań zamieszczonych na stronie thebigchallenge.pl. Dzięki tym dodatkowym zadaniom przygotowywali się na konkurs. W ten sposób sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z gramatyki, czytania tekstu ze zrozumieniem, słuchania oraz wzbogacali słownictwo.

Istniała też możliwość pobrania aplikacji na telefon, którą młodzież wykorzystywała w w każdym wolnym czasie, aby ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

Konkurs odbył się 10 kwietnia 2018 r. W tym konkursie uczniowie z wielu klas wykonali  test na różnych poziomach. Na konkursie do zdobycia było 350 punktów. Najwyższy wynik w szkole otrzymała Julia Drohomirecka, która zdobyła 267.5 punktów.

Dnia 22 maja 2018 r. podczas podsumowania projektu edukacyjnego dotyczącego patrona, odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów przez dyrektor szkoły Beatę Jankiewicz i nauczycielkę języka angielskiego - Joannę Pietras, która była koordynatorem tego konkursu.

Przedstawiamy wyróżnionych w tym konkursie uczniów:

Level 1

1. Julia Drohomirecka kl. 5

2. Maciej Kawiak kl. 6

3. Bartosz Borysewicz kl. 5

Level 2

1. Dominik Paluchowski kl. 4

2. Wiktoria Świątoniewska kl. 6

3. Adam Lasko kl. 6

Level 4

1. Mateusz Brokos kl. 2 gim.

2. Aleksandra Wnęk kl. 2 gim.

3. Klaudia Goldian i Weronika Skolimowska kl. 2 gim.

Level 5

1. Zuzanna Kawiak kl. 3 gim.

2. Wioletta Kardynał kl. 3 gim.

3. Zofia Malinowska kl. 3 gim.