W poniedziałek - 21.05.2018 r. - na boisku Orlik w Jaroszowie rozegrany został VI Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który był objęty patronatem honorowym przez Panią Poseł na Sejm RP - Monikę Wielichowską oraz Pana Wiesława Kiliana – Senatora RP.

Organizatorami Turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Strzegomskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Rozgrywane mecze dostarczały widzom wielu wrażeń, o których na bieżąco informował  komentujący  wszystkie mecze Krzysztof Kalinowski – z-ca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury. W zmaganiach sportowych udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z czterech szkół z gminy Strzegom. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna  z ZSP w Jaroszowie przygotowana przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską. Organizatorzy zadbali  również o prowiant dla zawodników oraz butelkę wody mineralnej.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia – Grzegorz Zalewski (nauczyciel z PSP nr 3). Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a co najważniejsze rozegrane w atmosferze fair play. Jak zwykle piękna pogoda była miłym dodatkiem do emocjonujących zmagań młodych koszykarzy.

Zwycięzcą w kategorii dziewcząt  została drużyna z ZSP w Jaroszowie. Chłopcy z Jaroszowa także pokazali, że umieją grać w „kosza” , bo wywalczyli Tytuł Mistrza gminnej koszykówki.

Wśród dziewcząt, drugie miejsce przypadło uczennicom z PSP nr 3 w Strzegomiu, a trzecie zajęły zawodniczki z ZS w Goczałkowie. Na czwartym miejscu uplasowały się  zawodniczki z PSP nr 2 w Strzegomiu.

W kategorii chłopców, na drugim miejscu podium uplasowali się uczniowie z PSP nr 2 w Strzegomiu, na trzecim drużyna z PSP nr 3 w Strzegomiu, natomiast koszykarze z Goczałkowa zajęli czwarte miejsce..

W gronie wyróżnionych, jako najlepszy koszykarz turnieju znalazł się zawodnik z ZSP w Jaroszowie – Maciej Makówka, a wśród dziewcząt gimnazjalistka z PSP nr 3 – Zuzanna Niziołek.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta i Wiesław Witkowski – zastępca burmistrza Strzegomia, Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Grzegorz Luszawski – prezes OSiR w Strzegomiu. Podobnie jak w latach ubiegłych, miłym akcentem turnieju był wspólny występ taneczny zawodników i Gości zainicjowany przez Panią Poseł.

Goście otrzymali z rąk dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beaty Jankiewicz pamiątkowe suveniry wykonane przez nauczycielkę – Dorotę Burzyńską. Koordynatorką z ramienia szkolnego organizatora była nauczycielka - Justyna Fedyczkowska.

Kolejny turniej zakończył się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym Gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się Pani Poseł Monice Wielichowskiej oraz Panu Senatorowi  Wiesławowi Kilianowi, którzy ufundowali nagrody dla drużyn. Pani poseł pomimo natłoku obowiązków zawsze znajduje czas, by towarzyszyć zawodnikom podczas turnieju. Organizatorzy dziękują serdecznie SCK w Strzegomiu za nagłośnienie i pomoc w organizacji turnieju.