W czwartek - 17 maja 2018 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie w ramach Tygodnia Języków Obcych - został zorganizowany  III Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „YOU CAN SING”.

Uczniowie wszystkich klas prezentowali swoje zdolności wokalne oraz językowe. Festiwal odbył się w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii brali udział najmłodsi uczniowie z klas I-IV, natomiast drugą kategorię reprezentowali uczniowie z klasy Va, VIa i VIIa oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Najlepsi soliści, Zofia Malinowska i Kornelia Łabędzka będą reprezentować naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Muzyka Łączy Europę” w Strzegomiu.

Nagrody były przyznawane zarówno solistom reprezentującym daną klasę jak również i całym klasom. Jury – w składzie – dyrektor szkoły Beata Jankiewicz oraz nauczycielka - Małgorzata Januś – wyłoniło następujące miejsca:

Kategoria pierwsza – klasy I-IV szkoły podstawowej:

SOLIŚCI:

I miejsce – Julia Soroka, kl. IVb w utworze „Hallelujah”

II miejsce – Monika Kość, kl. IIIa w utworze „Roar”

III miejsce – Julia Wiraszka i Patrycja Kowalczyk, kl. IVa w utworze „Magic Symphony”

CAŁE KLASY:

I miejsce – klasa Ia w utworze „Heads, shoulders”

II miejsce – klasa IIa w utworze „Family song”

III miejsce klasa - IIIb w utworze „If you are happy”

Kategoria druga – klasy V-VII szkoły podstawowe ora klasy II-III gimnazjum

SOLIŚCI:

I miejsce – Zofia Malinowska w utworze „If I die young”

II miejsce – Kornelia Łabędzka w utworze „When we were young”

III miejsce – Wiktoria Świątoniewska w utworze „Rolling in the deep”

CAŁE KLASA:

I miejsce – klasa IIa gimnazjum w utworze „Love yourself”

Festiwal został poprowadzony przez uczennice klasy IIIa gimnazjum: Wiolettę Kardynał, Zuzannę Kawiak oraz Zofię Malinowską. Organizatorem konkursu była nauczycielka języków  - Edyta Pasternak.