baner2.jpg

Kolejny raz, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie został zorganizowany Tydzień Języków Obcych, który w tym roku odbył się w dniach 14 - 18.

W tym roku tematem przewodnim było hasło zredagowane w różnych językach: „Let’s learn and play together”, „Wir spielen und lernen zusammen”, „Vamos a aprender y jugar juntos”, „Bawmy się i uczmy razem”.

Przed rozpoczęciem działań projektowych, każda klasa wylosowała kraj z wybranym  sportem. I tak:

  • United Kingdom - Football 2 gim;
  • Spain - Basketball 3 gim;
  • USA - Rugby 4b SP;
  • France - Cycling 4a SP;
  • Canada - Grass hockey 6a SP;
  • Italy - Bules 5a SP;
  • Japan - Judo 7a SP.

W pierwszy dzień realizacji projektu, każda klasa zrobiła plakat o najsławniejszym sportowcu swojego kraju, który reprezentował konkretną dyscyplinę.  We wtorek - II dzień - uczniowie zrobili plakat z zasadami gry danej dyscypliny.  W środę (III dzień): uczniowie wykonali prezentacje multimedialne o kraju i o sporcie, który wylosowali dla uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej ph: „Teach my little friend” - „Naucz swojego młodszego kolegę”. Następnie przedstawiali je w klasach 1-3 SP.

Podczas tego tygodnia uczniowie, soliści lub cała klasa przygotowywała się do Konkursu Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się w czwartek.

Podsumowanie Tygodnia Języków Obcych odbyło się na boisku Orlik, gdzie uczniowie z każdej klasy przygotowali tory przeszkód. Ta ciekawa forma pozwoliła uczniom poznać nowy sport i wykonać zadanie na zaliczenie toru.

Na zakończenie zajęć na Orliku uczennice przygotowały pokaz „Cheerleader's Show”. W trakcie wykonywania zadań, uczniom cały czas towarzyszyła muzyka, przy której chętni uczniowie wykonywali układy taneczne.

To było ciekawe doświadczenie nie tylko w wzbogacaniu wiedzy o krajach anglojęzycznych, ale też doskonała okazja do zastosowania słownictwa w języku angielskim. Uczniom bardzo ta forma nauki języka odpowiadała.

Wszystkim działaniom swoich uczniów przyglądały się: dyrektor Beata Jankiewicz i wicedyrektor Violetta Posłuszna – Koziałkowska.

Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy nauczycielek języka angielskiego: Joanny Pietras, Edyty Pasternak i Katarzyny Adamskiej z nauczycielkami wychowania fizycznego: Justyną Fedyczkowską i Moniką Garbacz oraz wychowawcami klas, którzy pomogli w realizacji różnych działaniach towarzyszących.