b1.jpg

Dnia 14.05.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji szkolnego konkursu plastycznego „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” pod honorowym patronatem Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły –Szubert oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Anna Góralska. Gości powitała dyrektor szkoły Beata Jankiewicz.

Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe, dla uczniów klas I-III oraz IV-VII. Spośród 41 prac jury wyłoniło 6 laureatów oraz przyznało 5 wyróżnień.

I miejsce - Nadia Świątek kl. IIa

II miejsce - Wiktoria Świrska kl. IIa

III miejsce: Maciej Smoleński kl. Ia

wyróżnienia: Alex Glibowski kl. Ia, Ignacy Pieszko kl. Ia, Julia Miklaszewska kl. Ia

Klasy IV-VII

I miejsce - Daria Kowalczyk kl. VIa

II miejsce - Mateusz Machnikowski kl. IVa

III miejsce - Alicja Brokos kl. IV a

wyróżnienia: Kamil Gembalczyk kl. IVa, Adrianna Dubielczyk kl. IVa

Nagrodzeni uczniowie otrzymali z rąk pani posłanki i pani dyrektor atrakcyjne nagrody oraz zaproszenie na wyjazd do Warszawy, który odbędzie się w poniedziałek - 11.06.2018 r. Celem wyjazdu będzie min. zwiedzanie Sejmu RP. Ponadto wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Podsumowanie konkursu plastycznego połączone było z programem artystyczno – edukacyjnym przygotowanym przez najmłodszych uczniów z klas I-III wraz z wychowawczyniami: Dominiką Pieszko, Barbarą Zbrożek i Anną Madej. Podczas spotkania dzieci nie tylko się uczyły, ale też doskonale bawiły.