„Dzień Ziemi” to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w przedszkolu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Jego celem jest promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Dzieci także dowiedziały się co zrobić, aby zadbać o Ziemię i nie zanieczyszczać środowiska.

Tematem kampanii „Dnia Ziemi w 2018” jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Dlatego też dzieci dowiedziały się jak należy segregować odpady, które „produkowane” są w domach każdego z nas.

Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom jaki sens, ma codzienna segregacja odpadów, dlaczego te działania są tak ważne oraz w jaki sposób wykorzystywać odpady i jaki to wszystko ma wpływ na globalne ocieplenie.