W piątek  16 marca 2018 r. jaroszowskie przedszkolaki odwiedziła pani Ewa Plizga – mama jednego z przedszkolaków z zawodu fryzjer - stylista.

Pani Ewa opowiadała dzieciom o swoim zawodzie, przedstawiła także jakich sprzętów używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zapytać. Dużym zainteresowaniem cieszyły się katalogi fryzur oraz palety farbowanych włosów. Pani Ewa zademonstrowała swoje umiejętności „na żywo” i wszystkim chętnym chłopcom ułożyła fryzury na żel, a dziewczynkom zaplotła warkocz lub uczesała kucyka  w zależności od tego, czego zażyczyła sobie mała klientka.

Spotkanie wywołało duży entuzjazm zarówno u dziewczynek jak i u chłopców, mamy więc nadzieję, że na kolejną wizytę u fryzjera nikogo nie trzeba będzie namawiać.

Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia.