Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie systematycznie współpracuje ze strzegomskim Komisariatem Policji w ramach profilaktyki i prewencji.

Po raz kolejny, w dniu 09.03.2018 r. odbyło się spotkanie z policjantami -  nadkomisarzem Robertem Topolskim i starszym sierżantem Martą Rycąbel, którzy przeprowadzili wśród młodszych uczniów pogadankę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zagrożeń internetowych, natomiast wśród gimnazjalistów i uczniów z klas V-VII pogadankę nt. cyberprzemocy, profilaktyki narkotykowej, prewencji w sprawach nieletnich. Tematyka spotkania dotyczyła również zagadnień dotyczących profilaktyki uzależnień.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji uczestnicząc w dyskusji i rozmowie. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Była to kolejna bardzo ważna lekcja z zakresu profilaktyki.