Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie był tegorocznym organizatorem eliminacji gminnych XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które odbyły się 26.02.2013 r.

Komisja konkursowa w składzie:  Bożena Bojanowska – Czuk - dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, Katarzyna Wójcik – dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Sylwia Łuszczki – nauczyciel polonista z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu wysłuchała 21 recytacji w kategorii „młodsi” (uczniowie szkół podstawowych) i 11 prezentacji w kategorii „starsi” (uczniowie gimnazjów).

Występom uczniów przysłuchiwała się naczelnik Wydziału Oświaty UM w Strzegomiu –
Urszula Podsiadły-Szubert, która podzieliła się z uczestnikami swoim wrażeniami z obejrzanych prezentacji.

Motywem wiodącym w dekoracji sali gimnastycznej były MASKI, zarówno bogato zdobione maski weneckie, jak również maski teatralne – tragiczne i komiczne.

Atrakcją programu artystycznego były uczennice z kl. III b (Asia Głód, Kasia Kikta, Blanka Kołodziejczyk, Ewelina Falkiewicz, Dominika Cieciura i Justyna Bobowska), które wystąpiły w balowych sukniach, a ich twarze ozdabiały maski weneckie. Obsługą sprzętu nagłaśniającego oraz oprawą fotograficzną zajął się Adam Czarnecki z kl. III a.

KATEGORIA „MŁODSI”

I miejsce         Katarzyna Mądrzak – PSP w Stanowicach

II miejsce       Maja Czerwiecka – PSP nr 4 w Strzegomiu

III miejsce      Zofia Malinowska – ZSP w Jaroszowie

wyróżnienie:  Jakub Nejman -PSP nr 4 w Strzegomiu

wyróżnienie:   Kacper Rutka – PSP nr 2 w Strzegomiu

KATEGORIA „STARSI”

I miejsce          Paweł Wroński – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

II miejsce        Aleksandra Drzewicz – ZSP w Jaroszowie

III miejsce       Weronika Pasek – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

wyróżnienie:  Błażej Kołodziej - ZSP w Jaroszowie

wyróżnienie:    Magdalena Czaplińska – Gimnazjum w Goczałkowie

Nad organizacją przedsięwzięcia czuwały koordynatorki:
Monika Bytnar-Gołembiowska i Bronisława Czapla
oraz Małgorzata Januś, Tomasz Dziurla, Violetta Koziałkowska-Posłuszna,
Agnieszka Dubielczyk, Marzena Dobrowolska i Aneta Stokowiec.

Serdeczne podziękowania składamy
dla pani DANUTY KIKTY,
za jej dobre serce i pomoc w szyciu dekoracji

oraz

Wspaniałym Mamom uczniów: Macieja Makówki, Angeliki Belicy, Konrada Puchalskiego i Dominiki Sydor, które upiekły pyszne ciasta na poczęstunek dla naszych Gości.