Chociaż za oknem pogoda mało zimowa, głównie ze względu na brak śniegu, to jednak 12 stycznia 2018 r. w przedszkolu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zrobiło się biało.

Stało się to za sprawą zorganizowanego w przedszkolu „Białego Dnia”. Dominującą barwą w stroju każdego przedszkolaka była w tym dniu biel. Wszyscy z zaangażowaniem brali udział  w „białych” zabawach – odszukiwali białe akcenty we własnych strojach oraz w najbliższym otoczeniu, wspólnie bawili się i pląsali w takt muzyki o charakterze zimowym.

Bajeczka o białym skrzacie, czytana przez panią Zimę, była bardzo ciekawa, a jej kolorowe zakończenie zdumiało wszystkie dzieci. Zabawy z chustą animacyjną wypełniły naszą salę radosnymi okrzykami i rubasznym śmiechem, ale gdy zadaniem dzieci było stworzenie gwiazdek z ich własnych ciał, w skupieniu i z uwagą wypełniały swe zadania.

Podsumowaniem „Białego Dnia” były zajęcia plastyczna. „Muchomorki” malowały pastą do zębów białe pejzaże, a „Biedroneczki” i „Pszczółki” bawiły się masą solną.

Był także poczęstunek, oczywiście w kolorze białym – mniam! Jaki pyszny – mówiły dzieci.

A my wiemy na pewno, że ten dzień to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni w naszym przedszkolu.