Od lutego 2018 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie przystępuje do programu „Bieg po zdrowie”, programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Program skierowany jest do dzieci w IV klasie szkoły podstawowej. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane będą  za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Podczas cyklu zajęć dzieci będą:

· dyskutować;
- wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły;
· przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi;
· liczyć koszty palenia papierosów;
· pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów;
· tworzyć komiks z bohaterami programu.

W obecnym roku szkolnym kontynuujemy również Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej.