Kontynuując współpracę z  Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Świdnicy  na zaproszenie Dyrektor  Beaty Jankiewicz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie Pani Małgorzata Kruk - przeprowadziła 9.11.2017 r. warsztaty dla uczniów na temat profilaktyki narkotykowej: „Jak chronić się przed dopalaczami?” i profilaktyki nikotynowej „Smokolajzer”.

Podczas zajęć uczniowie klasy VI, VII, II i III gimnazjalnej  wzięli udział w prelekcji pozyskując informacje na temat skutków niepożądanych oddziaływań dopalaczy oraz palenia papierosów. Z praktycznym doświadczeniem mogli się zmierzyć podczas ćwiczeń na „goglodopalaczach”. Ponadto uczniowie klasy III gimnazjalnej  wzięli udział w badaniu „Smokolajzer”, w trakcie którego sprawdzano  stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Prowadzone zajęcia profilaktyczne są podstawową formą bezpośredniego doświadczania i wyposażania uczniów w niezbędną wiedzę z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom.

To kolejne spotkanie w jaroszowskiej palcówce poświęcone edukacji profilaktycznej uczniów. W codziennej pracy, bezpieczeństwo uczniów stanowi bardzo ważny element wychowawczy.