Wolontariusze z Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Jaroszowa wraz z opiekunem Sylwią Chrut - Rudnicką dołączyli do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”.

Uczniowie: Aleksandra Wnęk, Weronika Skolimowska, Amelia Skolimowska, Klaudia Goldian, Maria Michałowska, Emilia Henike, Wioletta Kardynał, Zuzanna Kawiak, Aleksandra Sypko, Kornelia Łabędzka, Martyna Tomiczek, Adam Lasko, Roksana Chodorowska, Julia Kowalczyk, Wiktoria Świątoniewska i Amelia Gajos w ramach tej inicjatywy 8 i 9 grudnia uczestniczyli w zbiórce żywności w sklepie „Biedronka” w Strzegomiu przy ul. Legnickiej.

Podczas akcji wolontariusze zebrali 213 kg żywności, która została podzielona i część została przekazana na dożywianie dzieci w jaroszowskiej szkole oraz na cele parafii w Jaroszowie.

W akcję zaangażowali się również nauczyciele z ZSP w Jaroszowie: Joanna Pietras, Edyta Pasternak, Małgorzata Januś, którzy sprawowali opiekę nad wolontariuszami podczas zbiórki.

Zebraną żywność odebrali i dostarczyli do szkoły niezawodni rodzice wolontariuszy p. Roman Michałowski oraz p. Józef Sypko.