To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie „WIOSNA”. Działa już 17 lat. Jej założycielem jest ks. Jacek Wiosna Stryczek.

Akcję w Jaroszowie koordynowała Sylwia Chrut-Rudnicka - opiekun Koła Wolontariatu. Wśród zebranych artykułów była żywność trwała, środki czystości, odzież, obuwie pościel, zabawki, pralka. Wszystkie artykuły zostały przekazane do magazynu w Świdnicy, które dostarczył rodzic naszych uczniów – pan Bernard Kawiak. A pralkę od sponsora odebrał i dostarczył do magazynu „Szlachetnej Paczki” przyjaciel szkoły pan Tomasz Trestka.

Uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele, wykazali się dużym zaangażowaniem w zrobieniu paczki dla potrzebującej rodziny. Wolontariuszki przez kilka dni pakowały prezenty, aby nadać świąteczny charakter. Wolontariusz ze „Szlachetnej Paczki” w swojej relacji powiedział: Bardzo, ale to bardzo dziękuję za współpracę i za okazaną pomoc! Cieszę się, że są na świecie ludzie, którzy nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących. Bardzo miło mi się współpracowało i będzie to dla mnie cenne doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę. Z okazji zbliżających się Świąt, chciałabym życzyć wszystkiego co najlepsze, magicznych świąt spędzonych wśród gronie najbliższych. Aby wszystkie marzenia się spełniły i dobro, które okazaliście, kiedyś do Was wróciło podwojoną siłą! Wesołych Świąt!

Natomiast obdarowana rodzina ze Świdnicy po otrzymaniu prezentów powiedziała: „Dziękujemy za otrzymane dobro, jakie od Państwa otrzymaliśmy. Wierzymy, że jest to nowy etap w naszym życiu. Z całego serca jeszcze raz dziękujemy i życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia."