W czwartkowe przedpołudnie - 30.11.2017 r. - przedszkolaki  z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu strażaków z OSP w Jaroszowie.

Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali przedszkolakom specjalne ubranie, sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz sprzęt do akcji ratowniczo - gaśniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali hełm – obowiązkowy element wyposażenia strażaka, aby choć przez chwilę się nim poczuć. Dzieci miały również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego oraz sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla dzieci był  odgłos syreny strażackiej.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom drobne upominki.

Wrażenia jakie dostarczyli dzieciom strażacy na długo pozostaną w ich pamięci.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom OSP w Jaroszowie za przybycie i poświęcenie dzieciom swojego cennego czasu.