W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie realizowany jest projekt edukacyjny ph. „Przyjaźń między dzieckiem a dorosłym”. Myśli Janusza Korczaka inspiracją do kształtowania własnego charakteru.

Od września realizowane były zadania, m.in. lekcje wychowawcze dot. działalności oraz życia Janusza Korczaka, podczas których wykorzystywane były prezentacje multimedialne wykonane przez gimnazjalistów. Swoim zasięgiem projekt obejmuje uczniów z klas 4-7 i klas gimnazjalnych. Koordynatorami są nauczyciele: Monika Bytnar – Gołembiowska, Joanna Pietras i Jacek Krogel.

Jednym z zadań, zrealizowanym jeszcze przed zbliżającymi się świętami, było zebranie artykułów papierniczych do „Paczki do Afryki”. Dzięki zaangażowaniu opiekuna i uczniów ze szkolnego Koła Wolontariatu, zebrano 10,5 kg darów (głównie zeszytów, bloków rysunkowych, kredek, długopisów, ołówków i piórników). Paczka 8 grudnia została wysłana do Stowarzyszenia SALUTEM w Kielcach, które współpracuje z Fundacją Edukacja Dla Rozwoju EDU Afryka (www.eduafryka.org).

Dary od uczniów z Jaroszowa będą wykorzystane przez afrykańskie dzieci, które  korzystają ze świetlic i przyszkolnych klubów prowadzonych przez Fundację na terenie dwóch najbiedniejszych krajów Afryki Subsaharyjskiej: Benin i Togo.

Bardzo serdecznie dziękujemy
Państwu Stelli i Bernardowi Kawiak oraz ich córce Zuzannie
za finansowe wsparcie, dzięki któremu paczka mogła zostać wysłana.