Dnia 24.11.2017 r.  uczniowie z klasy Ia ZSP w Jaroszowie wraz z Rodzicami i wychowawczynią Dominiką Pieszko przeżyli wspaniały Wieczór Andrzejkowy -pełen magii, wróżb, zabaw i tańca przy dźwiękach znanych przebojów.

W tym dniu sala lekcyjna została zamieniona w tajemniczą salę wróżb, a zapalone świece i przygaszone światło podkreślały magiczny klimat. To Rodzice pierwszaków zadbali o ten niezwykły nastrój.

Tego wieczoru dzieci dowiedziały się jak andrzejkowy wieczór wyglądał dawniej, a później wracając do tamtych tradycji rozpoczęły swój wieczór cudów. Wspólne wróżby, takie jak wyścig butów, czy lanie wosku i oglądanie cieni sprawiły dzieciom wiele radości. Pierwszoklasiści dowiedzieli się także, kim będą w przyszłości oraz co ich czeka. Nie zabrakło także pysznych ciasteczek i babeczek z wróżbami oraz słodkości. Wszystkie wróżby traktowane były na wesoło, ale wzbudzały też emocje. Były kolorowe balony z wesołymi zadaniami oraz gry i zabawy przy muzyce. Dzieci wraz z Rodzicami ulepiły również aniołki szczęścia z masy solnej, które powieszą na swoich choinkach.

Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały, a wspólne zabawy na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.  Na zakończenie uczestnicy zabawy otrzymali gałązki wiśni. Komu gałązki zakwitną do Wigilii, temu wróżby andrzejkowe się spełnią… Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać!