W dniu 22.11.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie wśród uczniów z klas 4 – 7 szkoły podstawowej i 2 - 3 gimnazjum zostały przeprowadzone wybory na radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Frekwencja wyniosła 79% uprawnionych do głosowania uczniów. Komisja w składzie: Igor Przepłata, Zuzanna Puzio, Małgorzata Saruga, Aurelia Zięba oraz obserwatorki prawidłowego przebiegu wyborów Wioletta Kardynał i Zuzanna Kawiak z Samorządu Uczniowskiego, po przeliczeniu 104 kart do głosowania, na których wyborca mógł zakreślić maksymalnie 3 kandydatów, ogłosiła wyniki.

Mandaty radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej otrzymały drugoklasistki z gimnazjum:

Roksana Chodorowska

Julia Kowalczyk

Klaudia Goldian

Podziękowania należą się również pozostałym kandydatkom za ich odwagę i chęć podjęcia tego trudnego zadania, a były to: Kornelia Łabędzka, Aleksandra Sypko, Diana Rogalska, Maria Michałowska.

Zaangażowaniu uczniów przyglądała się dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, dla której działalność Samorządu Uczniowskiego jest ważnym elementem wychowania młodzieży. Ich udział w życiu publicznym jest gwarantem demokracji i budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Koordynatorem prawidłowego przebiegu wyborów i opiekunem radnych w ZSP w Jaroszowie jest nauczycielka – Monika Bytnar – Gołembiowska.