W czwartkowe przedpołudnie – 25 maja 2017 r. – 23 uczniów z klas 4 – 6 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięło udział w kulturalnym wyjeździe do Teatru Miejskiego w Świdnicy na spektakl pt. „Labirynt przemocy”.

Był to spektakl przygotowany przez aktorów z wrocławskiego Teatru Profilaktycznego „ALERT”.

Bardzo współczesna tematyka, niestety dotycząca wielu młodych ludzi, pokazała skutki przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej wobec rówieśników. Aktorzy wcielili się w role nastolatków, którzy pokazali jak częsta jest we współczesnym świecie przemoc w Internecie oraz jakie mogą być jej konsekwencje w stosunku do osób nią doświadczanych. Przedstawienie to w sposób bardzo interesujący i ciekawy prezentowało aktualne zagrożenia, a co najważniejsze zachęcało młodych widzów  do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy działań. Ponadto ukazywało jak zachować się asertywnie i gdzie szukać fachowej pomocy w razie kłopotów.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani sztuką i kulturalnie zachowywali się podczas spektaklu, co zasługuje na szczególną pochwałę.

Spektakl został zorganizowany przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską, która wspólnie z pedagog – Sylwią Chrut – Rudnicką sprawowała opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.